Jaa artikkeli:
Facebook
Twitter

Savo-Karjala

Tilaa muistutus tulevista Terhokerhoista sähköpostiisi tästä.

 

TERHOKERHOT

Iisalmi, keskusta

Terhokerho joka kuun ensimmäisenä maanantaina klo 9.30-10.30
ma 6.9.
Tutustumista ja syksyn suunnittelua yhdessä
ma 3.10. Ikäihmisten viikko, teemana elinikäinen oppiminen ja tutustumista vanhoihin leluihin.
ma 7.11. Pelien pelaamista (Huom! Jos sää sallii, osa peleistä ulkona).
ma 12.12 Jouluaskartelua
Yhdyshenkilö: Minna Vainikainen, minna.vainikainen(at)gmail.com, puh. 040 139 1764.

Iisalmi, Runni

Terhokerho kokoontuu syksyllä 2016 Kartanonmäen palvelukeskuksessa kerran kuussa.
Tulevaa Terhokerho-ohjelmaa Runnissa:
24.8.  ”Jättipätti”-ohjelmanumero
26.8.   Avoimet ovet. Kartanonmäki täyttää 10v.
Luvassa poniratsastusta, lettuja, musisointia ja muuta mukavaa yhdessä oloa
Yhdyshenkilö: Sini Rantonen, email: paivakoti(at)runninkartanonmaki.fi

Ilomantsi

Ilomantsin liikunnallinen Terhokerho kokoontuu liikuntahallilla (Pogostantie 13) joka perjantai klo 16.30–18.00

Iloista hikeä vanhempien ja isovanhempien kanssa!
Lisätietoja: Marika Kontturi, marika.kontturi(at)suomi24.fi, puh. 050 3085 385

Joensuu

Terhokerho alkaa 9.11. uudelleen ja kokoontumiskerrat ovat: 23.11. ja 7.12.
Joensuun Senioripiha, Rauhankatu 1, Joensuu
Yhteyshenkilö: Sari Mahonen, puh. 050 326 5187, sari.a.mahonen(at)jns.fi

Joensuu, Kiihtelysvaara

Terhokerho kokoontuu perhekahvilan yhteydessä (Vanhustentukiyhdistyksen kerhotila, Kullankukantie 4) klo 9.30-11.30 seuraavina päivinä:
5.10.
9.11.
4.12.
  jouluaskartelukerta Kiihtelysvaaran suojapirtillä
Lisätietoja: Minna Kuivalainen, puh. 050 358 8885, mll.kiihtelysvaara(at)gmail.com

Juuka

Terhokerho–tapahtuma Ellin Kulman nuokkarilla, Perhekahvila Piiperossa pe 2.12. klo 9:30 – 11:30
Lisätietoja alueen leikkilähetiltä tai Juukan MLL:sta Katja Kokkoselta, puh. 050 338 0161

Kaavi

Kerhotoiminta alkaa 8.12. Kaavin Nuorisotalolla klo 12 – 14
Leikkilähetti vierailemassa
Ohjelmassa jouluaskartelua (mm. tonttulakin tuunaus)
Tarjolla pientä purtavaa
Yhdyshenkilö/ lisätietoja: Maria Viinikainen, maria.viinikainen(at)gmail.com, puh. 040  630 6134

Keitele

Terhokerho toimii päiväkoti Ankkurinapissa kerran kuussa tiistaisin seuraavasti:
13.9, 11.10, 8.11 ja 13.12.2016.

Kerho-ohjaajana toimii Arja Pellikka
Kerhon yhteystiedot:
Päiväkoti Ankkurinnappi,
Annikki Mikkonen,
Äyräpääntie 10 C, 72600 Keitele
Email. annikki.mikkonen(at)keitele.fi

Kitee

Vastaanottokeskuksen Terhokerho joka toinen perjantai klo 11-13:

9.9. Leikkejä Terhokorteista ja piirustusta
23.9. Ulkoleikit
7.10. Ruskaretki
21.10. Askartelu
4.11. Kekrikemut
18.11. Haitarimuskari
2.12. Jouluaskartelu
16.12. Pikkujoulu/ Leikkilähetti vierailee

Yhdyshenkilöt: Pakolaisohjaaja Hannaleena Tauro Puh. 040 525 3103, hannaleena.tauro(at)vokki.fi
Anneli Kuronen Puh. 050 539 9713 Email. anneli.kuronen@gmail.com

Tervetuloa viihtymään kansainvälisesti myös kantasuomalaisille!

Kontiolahti, Lehmo

Terhokerho tauolla tilojen puutteen vuoksi

Kontiolahti, Paihola

Paiholan Vastaanottokeskuksessa Terhokerho alk. 27.9. klo 13  avajaisten, Terhopassien askartelun sekä muovailun merkeissä.
Syksyn muut kerhopäivät  klo 13-15:
11.10. Terhokorttien leikit/Games from Terhocards
25.10. Vohvelien paistoa/Waffel baking
8.11. Muskari/Music
22.11. Joululeipomukset/Christmas baking
13.12. Pikkujoulut/Little Christmas party

Paiholan Vastaanottokeskus, Sairaalatie 6 b, Paihola
Lisätietoja: Juudit Hartig, puh. 040 525 6917, vastaavaohjaaja.paihola@vokki.fi

Kuopio, keskusta

Terhokerho suunnitteluvaiheessa.
Lisätietoja alueen leikkilähetiltä: kirsi.vento@redcross.fi tai puh. 0400 225 192

Kuopio, Airaksela

Terhokerho Tarinatuvan yhteydessä Airakselan Seurantalolla su 30.10. klo 12-14.
Lisätietoja: Anne Bäck, annemarikaback(at)gmail.com, puh. 040 527 5853

Lapinlahti

Terhokerho kokoontuu Nuorisotalo Lapparin tiloissa  26.10. ja 7.12. klo 10-12 .
Lisätietoja: Nina Kuosmanen, kuosmanen.nina@luukku.com, puh. 040 333 5040 ja Elli Hiltunen, elli.hiltunen@gmail.com

Leppävirta, Sorsakoski

Terhokerho tauolla.

Liperi

Terhokerho kokoontuu Ylämyllyn monitoimitalolla (Viljatie 1) varhaiskasvatuksen tiloissa
joka toinen keskiviikko klo 9-10.30:
16.11.
Terhokerhoavajaiset
30.11. Jouluaskartelua
14.12. Pikkujoulut + leikkilähetti vierailee

Yhteyshenkilöt: Sari Miinalainen, puh. 040 714 0899, sari.miinalainen(at)liperi.fi,
Sonja Ollila, sonja.ollila(at)gmail.com

Outokumpu

Syksyn Terhokerho-ohjelmaa:
14.9. Syysretki
4.11. Koko Perheen Turvallisuuspäivä
20.12. Joulujuhla
Kerho kokoontuu Outokummun Ensikodilla.
Yhdyshenkilö: Tarja Kallinen Email: tarja.kallinen(at)pohjoiskarjalanensikoti.fi,
puh. 0400 819 842

Pielavesi

26.10. Pielaveden kerhon avajaiset (Leikkilähetti paikalla)
30.11. Pikkujoulut ja leivontaa
Kerho kokoontuu Pielaveden nuokkarilla, perhekahvilan tiloissa
Yhdyshenkilöt: Kaisu Taxell, kaisu.taxell(at)gmail.com, 040 585 0121 ja Jaana Maksimainen, jaana.arvela(at)hotmail.com

Polvijärvi

Terhokerho tauolla.

Rautalampi

Terhokerho kokoontuu Rautalammen seurakuntatalolla (Kuopiontie 38) seuraavasti:
27.9. klo 17-19 Terhokorttien leikit
25.10. klo 17-19 Ulkoleikit
22.11. klo 17-19 Muskari
13.12. klo 17-19 Jouluaskartelu

Lisätiedot: Paula Rintala, MLL, rintala.paula@gmail.com
Pirkko Annala, SPR, pirkko.annala1(at)luukku.com, p. 040 565 4245

Rääkkylä

Terhokerho alkaa 9.12 klo 10-11, Päiväkodin liikuntasalissa (Koivukuja 6) ja jatkuu kevätkaudella 2017 seuraavasti:

13.1.
10.2.
17.3.
21.4.
19.5.

Yhdyshenkilö: Mirva Oinonen, mirva.oinonen(at)raakkyla.fi tai puh. 040 105 31

Sonkajärvi

Terhokerho tauolla.

Suonenjoki

Syksyn kerhotoiminta käynnissä.
Lisätietoja:
Jaana Halonen Valkeisenmäen päiväkoti
Töyrykatu 4
77600 Suonenjoki
Email: jaana.halonen(at)suonenjoki.fi
Puh. 044-758 1728

Tervo

Tapahtumaluonteinen Terhokerho.
8.10. kerholaiset menevät  yhdessä ulkoiluttamaan palvelukeskuksen asukkaita.
Lisätietoja: Katja Suhonen, katja.suhonen72(at)gmail.com, puh. 044 556 4984

Tohmajärvi

Terhokerho kokoontuu Tohmajärven liikuntahallin yläaulassa klo 9:30-11 seuraavasti:
21.11. Avajaiset
5.12. Joulun/ Itsenäisyyspäivän teema
19.12. Pikkujoulua
Yhdyshenkilö: Tanja Pesonen, Email: tapeso(at)luukku.com, Puh. 044 594 5834

Tuusniemi

Kerhotoimintaa suunnitellaan täyttä häkää. Seuraa ilmoittelua.
Lisätietoja leikkilähetiltä: Kirsi Vento, email: kirsi.vento@redcross.fi tai puh. 0400 225 192

Vieremä

Tapahtumaluonteinen Terhokerho, seuraa ilmoittelua sekä Vieremän MLL:n Facebook-sivuja.
Seuraava tapahtuma: Toiminnalliset Pikkujoulut 26.11. klo 10-12 Vieremän koulukeskuksen liikuntahallilla
Yhteyshenkilö: Anu Juntunen, juntunen.anu(at)gmail.com