Jaa artikkeli:
Facebook
Twitter

Uusimaa

Tilaa muistutus tulevista Terhokerhoista sähköpostiisi tästä.

TERHOKERHOT

Askola

Syksyn ensimmäinen Terhokerhokerta 30.8. Tämän jälkeen Terhokerho kokoontuu joka toinen tiistai klo 17-18.30
Leakoti, Helkamäentie 19, Monninkylä.
Lisätietoja: Miia Kurki p.040 718 4824,  miakurki(at)hotmail.com

Espoo, Nöykkiö

Terhokerho kokoontuu maanantaisin klo 15 – 16.30, kokoontumispäivät ovat:
5.9.yllätysohjelmaa
19.9. majanrakennusta
3.10. taikuutta
17.10. kummitellaan
7.11. ensiapua
21.11. näytelmä 1
5.12. näytelmä 2
19.12. pikkujoulu pipareilla

Nöykkiön kirjasto, Oxfotintie 4, Espoo
Lisätietoja: Ulla Tuomainen, MLL:n Nöykkiön yhdistys, ulla.tuomainen(at)gmail.com, p.044 202 1249

Espoo, Tapiola

Terhokerho kokoontuu 5.9. alkaen joka toinen maanantai (parilliset viikot) klo 15.30 – 17.00.
3.10. Syysretki
17.10. Keksikekkerit
31.10. Halloween
14.11. Muskari, pelit ja yhteisleikit
28.11. Retki Weegeelle
12.12. Joulu
Kansalaistoiminnan keskus Unelma, Kauppamiehentie 6, 2 krs.
Lisätietoja: vapaaehtoinen, MLL:n Tapiolan yhdistys, Annina Villikka, annina.villikka(at)kolumbus.fi

Espoo, Tuomarila

Terhokerho kokoontuu joka toinen keskiviikko klo 14 – 16. Kokoontumispäivät ovat:
28.9.         Pullien leivontaa
12.10.       Askartelua luonnon materiaaleista
26.10.       Origamiaskartelua
9.11.         Isänpäiväkorttien askartelua
23.11.       Joulukalenterin/ -korttien askartelua
7.12.         Piparkakkujen leipomista

Jokaiseen kerhoon kuuluu lisäksi perinneleikki sekä välipala. Perinneleikki päätetään kulloistenkin osallistujien mukaan sopivaksi.
Trapesa, Kotikyläntie 5.
Lisätietoja: Tuula Moisio, SPR:n Keski-Espoon paikallisyhdistys, tuula.moisio(at)outlook.com

Hanko

Terhokerho kokoontuu 5.9., 3.10, 7.11. ja 5.12. klo 15.
Mukavaa yhdessäoloa, askartelua jne.
Astrean päivätoimintakeskus, Vuorikatu 4
Lisätietoja: Monica Ferm, monicaferm(at)gmail.com, 040 – 553 9675

Helsinki, Etelä-Helsinki

Syksyn 2016 kokoontumiset:
6.9., 20.9., 4.10., 18.10., 1.11., 15.11., 29.11. ja 13.12.
Leikkipuisto Seppä, Sepänkatu 2, Helsinki
Lisätietoja: Päivi Kerko, MLL Etelä-Helsingin yhdistys, pkerko(at)hotmail.fi, p. 0500 – 438 295

Helsinki, Laajasalo

Terhokerhon syksyn ohjelma päivitetään piakkoin.
Rudolf-palvelutalo, Rudolfintie 17 – 19, Helsinki
Lisätietoja: SPR:n Laajasalon osasto, Noora Aho, noora.s.aho(at)gmail.com / 040 – 864 9488 tai Heidi Cozma, hs.cozma(at)gmail.com / 040 – 855 3250

Helsinki, Viikki

Terhokerho on tauolla, uusia vapaaehtoisia etsitään!
Leikkipuisto Viikkari, Laivuri Petterinkuja 3, Helsinki
Lisätietoja: Anna Niemelä, MLL:n Viikin paikallisyhdistys, anna.niemela(at)gmail.com, p. 050-523 3627

Hyvinkää

Terhokerho kokoontuu kerran kuussa lauantaisin: 3.9., 1.10., 12.11. ja 3.12 klo 12 – 14.
Hyvinkään kirjasto (Torikatu 5)
Lisätietoja: vapaaehtoinen Anni Kurki, anniina.kurki (at)gmail.com

Inkoo

Inkoon Terhokerho on tauolla – uusia vapaaehtoisia etsitään!
Wilhemsdal, Ola Westmanin Puistotie 1, Inkoo
Lisätietoja: vapaaehtoinen Sara Moilanen, MLL:n Inkoon paikallisyhdistys, moilasensara(at)gmail.com

Järvenpää

Terhokerho on tauolla. Uusia vapaaehtoisia etsitään.
Myllytien toimintakeskus, Myllytie 11.
Lisätietoja: leikkilähetti Olavi Karvonen, olavi.karvonen(at)punainenristi.fi / 020 – 701 2163.

Kauniainen

Terhokerho on tauolla. Uusia vapaaehtoisia etsitään.
Lisätietoja: Elina Ali-Melkkilä, ealimelkkila(at)googlemail.com, p. 040 – 700 4376

Kerava

Terhokerhon syysohjelma tulossa pian.
Viertolan toimintakeskus, Timontie 4.
Lisätietoja: Aila Lind-Mäki, aila.lind(at)gmail.com, 045 – 656 7055

Lapinjärvi

Terhokerho-tapahtuma ma 3.10. klo 10.00-12.00. Tervetuloa isot ja pienet satuseikkailemaan yhdessä leikkilähetti Olavin kanssa!
MLL:n perhekahvila, Niittytie 3, Nuorisotila.
Lisätietoja:  leikkilähetti Olavi Karvonen, olavi.karvonen(at)punainenristi.fi / 020 – 701 2163.

Lohja, Pusula

Terhokerhon kokoontuu kerran kuussa klo 13-14. Kokoontumispäivät ovat: 9.9, 7.10., 11.11. ja 9.12.
Pusulan vanhainkodin viriketila, Arvelankuja 1, Pusula
Lisätietoja: vapaaehtoinen, MLL Pusulan yhdistys, Satu Tupaheimo, tupis(at)luukku.com, p. 040 – 569 1765 tai vapaaehtoinen, MLL Pusulan yhdistys, Annina Silvander, annina.silvander(at)netti.fi, p. 040 – 7447606

Loviisa, Ruotsinpyhtää

Terhokerhon syksyn ohjelma päivitetään piakkoin.
Krouvinmäen savitalo, Puistokuja 19, Ruotsinpyhtää. Sisäänkäynti kirkon puoleisesta päädystä.
Lisätietoja: MLL:n Loviisan paikallisyhdistys, Kirsi Oksanen, kirsioksanen16(at)gmail.com

Mäntsälä

Terhokerho kokoontuu kerran kuussa klo 15.30-16.30. Ensimmäinen kokoontumiskerta on 5.10. Muut päivämäärät ilmoitetaan pian!
Iloisen mielen puisto, Kivistöntie 4
Lisätietoja: SPR:n Mäntsälän osasto, vapaaehtoinen Maria Niemelä, mariah.niemela(at)hotmail.com / 0400 – 952235 ja MLL:n Mäntsälän paikallisyhdistys, vapaaehtoinen Katja Talonpoika, katja.talonpoika(at)gmail.com / 0400-403 694

Nurmijärvi, Rajamäki

Terhokerho joka tiistai klo 17.30-19.00:
4.10. liikunnallista temppurataa
11.10. Askarrellaan kepeistä hahmoja paperille
18.10. syysloma ei kerhoa
25.10. Askarrellaan tuikkukipot
1.11. Isänpäivälahjan askartelua
8.11. Pelipäivä, pelataan yhdessä
15.11. Ohjattua yhteisleikkiä
22.11. jouluaskartelua
29.11. Tehdään pipareita
+ jokaisella kerralla mahdollisuus vapaaseen leikkiin
Avoin päiväkoti, Villentie 12, Rajamäki
Lisätietoja: Johanna Hemminki, MLL:n Rajamäen paikallisyhdistys, johanna.hemminki(at)elisanet.fi, p. 041 501 2414

Orimattila

Terhokerho kokoontuu joka toinen torstai klo 17.30 – 19.00. Katso tarkempi ohjelma: http://orimattila.mll.fi/terhokerho/
Mukavaa yhdessäoloa, askartelua, lautapelejä jne.
MLL:n Orimattilan osaston tilat, Erkontie 12, Orimattila (Ostoskeskus Orimatti, Kotipizzan ja Instrumentariumin välissä).
Lisätietoja: vapaaehtoiset Sirpa Kangas, sirpa.kangas(at)phnet.fi (SPR) ja Päivikki Koskimies, heini2(at)suomi24.fi (MLL)

Pornainen

Pornaisten Terhokerhon viimeinen kokoontuminen on Pornaisten messuilla 24.9. klo 10 – 16.
Uusia vapaaehtoisia Terhokerhon jatkamiseksi etsitään!
Pornaisten yhtenäiskoulu, Koulutie 4, Pornainen
Lisätietoja: vapaaehtoinen Irma Teronen, SPR:n Pornaisten osasto, irma.teronen(at)pp.inet.fi, 040 – 531 0212

Porvoo

Terhokerho alkaa 2.12. klo 14.00 – 15.30
Rauhallista yhdessäoloa, leikkejä ja joulutunnelmaa
Hoivakoti Laamanni, Laamanninpolku 5
Lisätietoja: vapaaehtoinen Cristina Kuusela, cristina.kuusela(at)gmail.com, p. 044-523 7337

Pukkila

Terhokerho kokoontuu kerran kuussa torstaisin klo 17.30 – 19.00 Pukkilan kirjastossa, Keskustie 15:
29.9. Tervetuloa Terhokerhoon – tehdään Terhokerhopassit, pelejä ja leikkejä
27.10. Prinsessa ja Merirosvo – naamiaiset, askartelua, mehukestit
24.11. Jouluaskartelua – Mitä askarteluja voikaan tehdä vanhoista kirjoista?
Sekä syksyn viimeinen kerta Hyvinvointikeskus Onnissa:
11.12.  klo 13-16 Joulun tuoksua – Pipareita ja torttuja

Lisätietoja: vapaaehtoiset Petra Kosonen, petra.kosonen(at)saastopankki.fi ja Riitta Myyrä, myyra(at)pp.inet.fi

Raasepori, Karjaa

Terhokerhon syysohjelma päivitetään pian.
Karjaan nuorisotalo Villa Haga, Ratakatu 61, Karjaa.
Lisätietoja: Anni Pöyhtäri, MLL:n Karjaan paikallisyhdistys, anni.poyhtari(at)gmail.com / 041 – 548 9836

Siuntio

Siuntion Terhokerho on tauolla – uusia vapaaehtoisia etsitään!
Lisätietoja: Suvi Moilanen, MLL:n Siuntion paikallisyhdistys, suvimau(at)hotmail.com, p. 040 – 844 6728 tai Virpi Lohrum, SPR:n Siuntion paikallisosasto, vlohru(at)gmail.com, p. 0440 – 346 303

Tuusula, Jokela

Terhokerhon syysohjelma päivitetään pian.
Jokelatalo, Keskustie 20, Jokela
Lisätietoja: Marika Lähdeniemi, MLL Jokela, seija.marika.kiuru(at)gmail.com, p. 050 3382900

Vantaa, Myyrmäki

Terhokerho aloittaa 9.9. ja kokoontuu sen jälkeen aina kuun ensimmäisenä perjantaina: 7.10., 4.11. ja 2.11. klo 10 – 12.
Kohtaamispaikka Myyrinki (Vaskivuorentie 10 b, Kauppakeskus Myyri, 3 krs.)
Lisätietoja: Vapaaehtoiset Katri Kunelius, katri.kunelius(at)student.laurea.fi / 040 – 844 6621 tai Sanna Sorvala, sanna.sorvala(at)gmail.com / 050 – 590 4528

Vihti, Nummela

Vihdin Nummelan Terhokerho on tauolla – uusia vapaaehtoisia etsitään!
Kaarikeskus, Pisteenkaari 13, Vihti
Lisätietoja: Vaula Hacklin, MLL:n Vihdin paikallisyhdistys, vaulahacklin(at)gmail.com, p. 050 586 3776